Program Nový Panel

Program Panel a jeho nová verze Nový Panel funguje již deset let. Je nastaven tak, že pomáhá všem vlastníkům bytů bez rozdílu a doposud jich bylo díky tomuto programu opraveno více než 360 tisíc. Jedná se o dotaci na úroky z úvěrů.

 

 

Celkově bude objem nově podpořených investic do oprav panelových i nepanelových bytových domů představovat 4 miliardy korun.

V tomto roce byla státní podpora uvolněna ve výši 84 milionů korun a zbytek podpory do výše jedné miliardy se bude uvolňovat průběžně se splácením úvěrů žadatelů. Program Nový Panel zahájil příjem žádostí v 4. dubna 2011a byl pozastaven dne 25. července  2011 z důvodů vyčerpání limitu finančních prostředků. Kapacita byla tedy naplněna během 4 měsíců a to svědčí o velkém zájmu.

Lze tedy předpokládat, že program znovu obnoví příjem žádostí v příštím roce a to do podobné výše finančních prostředků a stejném zájmu příjemců jako v minulém roce.

Z toho vyplývá, že pokud plánujete rozsáhlou investici Vašeho bytového domu (ať panelové či nepanelového) musíte si připravit podklady pro úspěšné podání žádosti včas.

Podklady, které vyžadují časovou rezervu: energetický audit, projektovou dokumentaci akce, komerční úvěr, smlouvu s dodavatelem stavby.

Autor: Stejskalová Petra

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Petra Stejskalová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.